Zaznacz stronę

Rozeta sufitowa

Zapraszamy!

Zadzwoń 668-000-546

lub napisz sklep@sztukatura.pl

Rozeta sufitowa

Rozeta na sufit

Rozeta do sufitu

Rozety sufitowe

Rozety do Sufitu
Zdobienia rozetowe na sufit

Ozdobne rozety sufitowe to choć niespotykany na co dzień element dekoracji, cieszy się on niezwykłym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dworków, restauracji i wnętrz charakteryzowanych na antyczne. Rozeta, z francuskiego ‘rosette – różyczka’ to ornament architektoniczny w kształcie rozwiniętego kwiatu, a dokładniej – pięknej, romantycznej róży. Choć w architekturze gotyckiej, nazwa ta przyjęła się dla okrągłego okna wypełnionego pięknymi witrażami i ornamentami (w szczególności w kościołach), obecnie nazwa ta odnosi się do elementu dekoracyjnego, który możemy umieścić na suficie jako dodatek do żyrandolu, na suficie jako zwykły element dekoracyjny lub też na ścianie, jako dopełnienie wnętrza.
Rozety sufitowe to niezwykle efektowny zabieg w sztukaterii wnętrz. Piękne, kojarzone z niesamowitym luksusem i elegancją okrągłe elementy, z przeróżnymi ornamentami i żłobieniami, nadadzą wnętrzu pozytywnego przepychu. Pałacowego powiewu, a nas samych, przeniosą w zupełnie inne czasy. Choć, prócz pięknie żłobionych rozet, w naszej ofercie znajdą Państwo również bardziej skromne, minimalistyczne wzory.
Rozety sufitowe na pewno znacząco pomogą nam podnieść prestiż pomieszczenia. Nie są jedynie rewelacyjnym rozwiązaniem w kwestii dekoracji wnętrz dla dworków czy hoteli, ale również będą najlepszym urozmaiceniem designu dla lokali gastronomicznych oraz wszelakich lokali użytkowych.

Rozeta sufitowa

Rozeta sufitowa