Zaznacz stronę

Pilaster świątyni starogreckiej

Zapraszamy!

Zadzwoń 668-000-546

lub napisz sklep@sztukatura.pl

Pilaster świątyni starogreckiej

Pilastry w świątyni starogreckiej

Greckie Pilastry

Pilaster w Grecji

Pilastry w świątyni w Grecji
Pilaster w świątyni w Grecji

Każdy, kto interesował się kiedykolwiek kulturą i sztuką starożytnej Grecji i Rzymu, na pewno spotkał się z takim zagadnieniem jak Pilaster. Pilaster, to motyw architektoniczny w formie płaskiego filara, wysuniętego w nieznaczny sposób przed lico ściany. Pełnił on funkcję nie tylko konstrukcyjną, ale również i funkcję stricte dekoracyjną. Stanowił część zarówno obramienia otworów okiennych, drzwiowych, bramnych, jak i budowli czy ścian.

Z bardziej znanych budowli, gdzie możemy spotkać się z pilastrami to najwyższe Koloseum w Rzymie, na fragmencie fasady bazyliki w Krzeszowie czy też w pałacyku Petit Trianon w Wersalu. W obecnych czasach, pilastry również są dalej używane w sztukaterii wnętrz. Jest to element dekoracyjny, który ponownie przeżywa swoje lata chwały. Piękne, płaskie filary, są obecnie używane do dekorowania wnętrz o klasycznym designie, w restauracjach, hotelach, dworkach, pałacach, a także przestrzeniach domowych, w które właściciel chce tchnąć trochę wehikułu czasu i luksusu. Pilastry, choć powstały setki lat temu, nadal są tak samo popularnym elementem dekoracyjnym. Zawdzięczają to zapewne temu, że są stosunkowo łatwe w montażu, cechuje je szeroki wybór oraz niska cena.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, znajdą tu Państwo również gamę różnego rodzaju pilastrów do wyboru.

Pilaster świątyni starogreckiej

Pilaster świątyni starogreckiej