Zaznacz stronę

Pilaster

Zapraszamy!

Zadzwoń 668-000-546

lub napisz sklep@sztukatura.pl

Pilaster

Pilastry

Pilastrem

Pilastry wewnętrzne

Pilaster sztukateria
Pilastry dekoracyjne

Jeśli twoje wnętrze wydaje Ci się nudne i chciałbyś je urozmaicić w klasyczny, starożytny sposób – pilaster będzie ozdobą w sam raz dla ciebie!

Nie musisz być fanem greckiej czy rzymskiej sztuki i architektury, by szczerze docenić wyszukane kształty, nieszablonowe, fikuśne ornamenty, w jakie są uformowane pilastry.
Pilaster jest elementem architektonicznym w formie płaskiego filara, nieśmiało wychodzącego zza ściany. Choć ten element może nam się wydawać zupełnie nieznany, większość z nas spotkała się z nim, chociażby podziwiając Koloseum w Rzymie. Pilastry to elementy podobne do półkolumn i kolumn, tylko że z tą różnicą, że są dość płaskie. Ten element dekoracyjny będzie się idealnie nadawał do eleganckiego wystroju wnętrza nie tylko pomieszczeń domowych, ale również wspaniale wkomponuje się w wystrój restauracji, dworku, galerii sztuki czy innych lokali, wzorujących się na starożytnej sztuce. Rozbudzi wyobraźnię, nada niespotykany klimat przestrzeni. Nie tylko może on przylegać do ściany, ale również obejmować powierzchnię obramowania drzwi i okien.
Pilaster jest rewelacyjnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli marzymy o kolumnie lub półkolumnie w pomieszczeniu, ale brakuje nam miejsca.

Więc jeśli chcesz nadać niesamowitego klimatu, te elementy ozdobne ścienne będą najlepszym rozwiązaniem.

Pilaster

Pilaster