Zaznacz stronę

Pilaster świątyni starogreckiej

Zapraszamy!

Zadzwoń 668-000-546

lub napisz sklep@sztukatura.pl

Pilaster Grecki

Pilaster świątynia Grecja

Pilaster ozdobny jak w Grecji

Pilaster do ozdoby starożytna Grecja
Pilaster do dekoracji jak w starożytnej Grecji

Każdy z nas, kto choć trochę interesował się kulturą starożytnej Grecji musiał spotkać się z pojęcie Pilastru – elementu architektonicznego w formie płaskiego filara, nieznacznie odstępującego od linii ściany. Stanowił on również niesamowicie piękną część obramienia otworów okiennych, bramnych i drzwiowych.

Pilaster, z oddali wizualnie przypomina filar i z tym może być pomylony. Ten prawie płaski filar, który pełnił funkcję nie tylko konstrukcyjną, ale również i dekoracyjną, w obecnych czasach, jest często wykorzystywany w sztukaterii wnętrz, szczególnie tych, które nie mają miejsca na typowe filary. Pilastry nadają pomieszczeniu unikatowego i niepowtarzalnego charakteru, idealnie pasują do dworków, pałaców, hoteli, lokali usługowych, lokali gastronomicznych czy restauracji o charakterze klasycznym. Z drugiej strony, pilastry też są często wykorzystywane przy bardziej modernistycznych przestrzeniach, choć wtedy klienci z reguły pozostają przy pilastrach z mniejszą ilością ornamentów i żłobień.

W ofercie naszego sklepu, znajdziesz szeroką gamę różnych pilastrów, od prostych i minimalistycznych, po te z przeróżnymi żłobieniami, dzięki czemu, nawet najbardziej wymagający klient powinien znaleźć coś dla siebie.

Pilaster świątyni starogreckiej

Pilaster świątyni starogreckiej